Vishay SUM110P06-08L-E3
Power MOSFET, P Channel, 60 V, 110 A, 0.008 ohm, TO-263 (D2PAK), Surface Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay SUM110P06-08L-E3.
Newark
Datasheet6 pagine16 anni fa
Upverter
IHS
iiiC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-10.98%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-08-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
60V, N-Ch, 5.4 mΩ max, Automotive MOSFET, D2PAK, OptiMOS™-T2, PG-TO263-3, RoHS
MOSFET P-CH 60V 100A D2PAK / P-Channel 60 V 100A (Ta) 90W (Tc) Surface Mount D2PAK (TO-263)
InfineonAUIRFS3206
MOSFET, N-CH, 60V, 210A, D2PAK; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain
60V, N-Ch, 7.1 mΩ max, Automotive MOSFET, D2PAK, OptiMOS™-T2, PG-TO263-3, RoHS
Power Field-Effect Transistor, 90A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
VISHAY SQM120N06-3M5L-GE3 MOSFET Transistor, N Channel, 120 A, 60 V, 0.0028 ohm, 10 V, 2 V
Descrizioni
Descrizioni di Vishay SUM110P06-08L-E3 fornite dai suoi distributori.
Mosfet, P Channel, -60V, -110A, To-263-3, Full Reel; Channel Type:P Channel; Drain Source Voltage Vds:60V; Continuous Drain Current Id:110A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(On) Test Voltage:10V; Power Dissipation:272W Rohs Compliant: Yes |Vishay SUM110P06-08L-E3.
Power Field-Effect Transistor, 110A I(D), 60V, 0.008ohm, 1-Element, P-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-263AB
MOSFET, P-CH, -60V, -110A, TO-263; Transistor Polarity: P Channel; Continuous Drain Current Id: -110A; Drain Source Voltage Vds: -60V; On Resistance Rds(on): 0.0065ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: -10V; Threshold Voltage Vgs: -3V; Power Dissipation Pd: 272W; Transistor Case Style: TO-263; No. of Pins: 3Pins; Operating Temperature Max: 175°C; Product Range: TrenchFET Series; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (17-Dec-2015)