Vishay SL054R003
NTC Thermistor; Thermistor Type: NTC; Res
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay SL054R003.
Vishay
Datasheet3 pagine7 anni fa
Sager Electronics
element14
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.86%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2025-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
VishaySL154R008
NTC Thermistor, 40J, 4ohm, Through Hole Mount
Inrush current limiters include PTC and NTC Thermistors.
TE ConnectivityRXEF020
PTC Resettable Fuse 0.2A(hold) 0.4A(trip) 72V 0.41W 2.2s 1.83Ohm Radial 7.4 X 3mm Bag
TE ConnectivityLVR025K
LVR Series 240 V 0.25 A 3.8 x 18.8 x 9.6 mm Radial PolySwitch Resettable Device
Descrizioni
Descrizioni di Vishay SL054R003 fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, 4ohm, Through Hole Mount
Vishay ICL 4R 20% 3A 6MM
Ntc Thermistor; Product Range:Miniamp Sl05 Series; Disc Size:5Mm; Resistance (25°C):4Ohm; Approvals:-; Maximum Energy Rating At 25°C:5J; Maximum Steady State Current At 25°C:3A; B-Constant:3000K; Dissipation Constant:5Mw/°C Rohs Compliant: Yes |Ametherm SL05 4R003