Vishay SFR2500008209JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 82ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetSFR2500008209JA50005K
16h
Arrow ElectronicsSFR2500008209JA50005K
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay SFR2500008209JA500.
IHS
Datasheet10 pagine2 anni fa
element14 APAC
Farnell
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 75ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 82ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT82R0
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 82ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT75R0
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 75ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JB75R0
Yageo GroupCFR-50JT-52-82R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 82ohm, 350V, 5% +/-Tol, -500,350ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay SFR2500008209JA500 fornite dai suoi distributori.
Res Metal Film 82 Ohm 5% 2/5W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
Standard Metal Film Leaded Resistors
RESISTOR, 0.4W 5% 82R; Resistance:82ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Series:SFR25; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:2.5mm; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:250ppm/°C; Temperature Coeff. -:250ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:250V