Vishay SFR2500006801JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 6800ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay SFR2500006801JA500.
IHS
Datasheet10 pagine9 anni fa
Newark
element14 APAC
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-62.57%
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 6800ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 6800ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J6K8
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 6800ohm, 350V, 5% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J6K2
Res Carbon Film 6.2K Ohm 5% 1/2W -1200ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
TE ConnectivityCFR50J6K8
Stackpole ElectronicsCF14JT6K80
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 6800ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay SFR2500006801JA500 fornite dai suoi distributori.
Res Metal Film 6.8K Ohm 5% 2/5W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
Axial FIXED RESISTOR SFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.4W 6.8kOhm ±100ppm/C
VISHAY SFR2500006801JA500 Through Hole Resistor, 6.8 kohm, 250 V, Axial Leaded, 400 mW,5%, SFR125 Series
RES MTLFLM 6.8K OHM 5% 2/5W 100PPM/ C AXL TH
RESISTOR, 0.4W 5% 6K8; Resistance:6.8kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Series:SFR25; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:2.5mm; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:250ppm/°C; Temperature Coeff. -:250ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:250V