Vishay SFR2500004759FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 47.5ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay SFR2500004759FR500.
IHS
Datasheet10 pagine2 anni fa
Farnell
element14 APAC
Trend di 3 mesi:
-3.45%
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 49.9ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 51.1ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 49.9ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 51ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay SFR2500004759FR500 fornite dai suoi distributori.
Res Metal Film 47.5 Ohm 1% 0.4W ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Axial FIXED RESISTOR SFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.4W 47.5Ohm ±100ppm/C
RESISTOR, METAL FILM, 47.5 OHM, 400mW, 1
RESISTOR, METAL FILM, 47.5 OHM, 400mW, 1; RESISTOR, METAL FILM, 47.5 OHM, 400mW, 1%; Resistance:47.5ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film