Vishay SFR2500001509FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 15ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay SFR2500001509FR500.
IHS
Datasheet10 pagine2 anni fa
Future Electronics
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-6.26%
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupMFR-25FBF52-15R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 15ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-15R
TE Connectivity / AMP1622165-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 15ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 0204
Yageo GroupMFR-25FBF52-14R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 14ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD16R5
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 16.5ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD14R0
Descrizioni
Descrizioni di Vishay SFR2500001509FR500 fornite dai suoi distributori.
RES 15 OHM 0.4W 1% AXIAL
15¦¸ ¡À1% 400mW ¡À100ppm/¡æ 6.5mm
15 OHM 1% 100PPM 2/5W
SFR25 1% R5 15R
RESISTOR, METAL FILM, 15OHM, 400mW, 1%; Resistance:15ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Series:5043; Temperature Coefficient:± 100ppm; Resistor Element Material:Metal Film ;RoHS Compliant: Yes