Vishay SFR2500001008JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1ohm, 250V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay SFR2500001008JA500.
IHS
Datasheet10 pagine2 anni fa
element14 APAC
Newark
Future Electronics
_legacy Avnet
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-25.08%
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT1R00
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityFRN50J1R0/S
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE FRN Neohm 0.091Diax0.248L 2.30mmx6.30mm 0.5W 1/2W 1Ohm ±350ppm/C
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1879352-3
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay SFR2500001008JA500 fornite dai suoi distributori.
Res Metal Film 1 Ohm 5% 2/5W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
VISHAY SFR2500001008JA500 Through Hole Resistor, 1 ohm, 250 V, Axial Leaded, 400 mW,5%, SFR125 Series
RESISTOR, 0.4W 5% 1R; Resistance:1ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Series:SFR25; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:2.5mm; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:250ppm/°C; Temperature Coeff. -:250ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:250V