Vishay SFR16S0003908JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 3.9ohm, 200V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay SFR16S0003908JA500.
IHS
Datasheet10 pagine2 anni fa
Newark
element14 APAC
Farnell
Arrow Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-1.38%
Supply Chain
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-01-28
LTD Date2025-02-04
Parti correlate
TE ConnectivityCFR50J3R9
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 3.9ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1623931-9
Fixed Resistor, Thin Film, 0.33W, 3.9ohm, 250V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM14JT3R90
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 3.9ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM12JT3R90
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 3.9ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupCFR-25JB-52-3R9
CFR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% -350/ +500ppm/C 3.9Ohm 0.25W 1/4W
Descrizioni
Descrizioni di Vishay SFR16S0003908JA500 fornite dai suoi distributori.
Res Metal Film 3.9 Ohm 5% 1/2W ±250ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
RES MTLFLM 3.9 OHM 5% 1/2W 100PPM/ C AXL TH
RESISTOR, 0.5W 5% 3R9; Resistance:3.9ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Series:SFR16S; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:1.7mm; External Length / Height:3.4mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Reel Quantity:5000; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:200V