Vishay SFR16S0003300JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 330ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay SFR16S0003300JA500.
IHS
Datasheet10 pagine2 anni fa
element14 APAC
Newark
Future Electronics
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-26.80%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 330ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 330ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J330R
Axial FIXED RESISTOR CFR50Neohm 0.118Diax0.354L 3.00mmx9.00mm 0.5W 1/2W 330Ohm 0/ -450ppm/C
Stackpole ElectronicsCF12JT330R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 330ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR25J330R
CFR25Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -450ppm/C 330Ohm 0.333W 1/3W
Descrizioni
Descrizioni di Vishay SFR16S0003300JA500 fornite dai suoi distributori.
Axial FIXED RESISTOR SFR16S 0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm 0.5W 1/2W 330Ohm ±100ppm/C
Res Metal Film 330 Ohm 5% 1/2W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
SFR16S Series 330 O 0.5 W ±5% ±100 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
VISHAY SFR16S0003300JA500 Through Hole Resistor, 330 ohm, 200 V, Axial Leaded, 500 mW,5%, SFR16S Series
RESISTOR, 0.5W 5% 330R; Resistance:330ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Series:SFR16S; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:1.7mm; External Length / Height:3.4mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Reel Quantity:5000; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:200V