Vishay RWM06221800JA15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 180ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay RWM06221800JA15E1.
IHS
Datasheet4 pagine8 anni fa
Newark
Farnell
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 180ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER74180RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 180ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 180ohm, 5% +/-Tol, 80ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ180R
Through Hole Resistor, Rox Series, 180 Ohm, 1 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE Connectivity1-1625890-7
Through Hole Resistor, Rox Series, 180 Ohm, 2 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Descrizioni
Descrizioni di Vishay RWM06221800JA15E1 fornite dai suoi distributori.
Res Wirewound 180 Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
RES, WIREWOUND, 180R, 5%, 7W, AXIAL
Wirewound Power Resistor 6X22 180R 7W 5%
RS APAC
RESISTOR, WW 7W 5% 180R; Resistance:180ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; SVHC:No SVHC; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tempperature Coeff. +:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W