Vishay RH01012R00FE02
Res Wirewound 12 Ohm 1% 12.5W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Card
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay RH01012R00FE02.
Newark
Datasheet5 pagine8 anni fa
Datasheet5 pagine10 anni fa
Datasheet5 pagine11 anni fa
Datasheet5 pagine20 anni fa
Farnell
New Yorker Electronics
Arrow.cn
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2004-09-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 12ohm, 24.4949V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 13ohm, 18.0278V, 1% +/-Tol, Chassis Mount
TE ConnectivityHSA1012RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 16W, 12ohm, 265V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
TE Connectivity1625984-7
Res Wirewound 12 Ohm 5% 50W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityHSA2512RJ
Through Hole Resistor, HSA25 Series, 12 ohm, 25 W, 5%, 550 V
Descrizioni
Descrizioni di Vishay RH01012R00FE02 fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Wire Wound, 12.5W, 12ohm, 12.2474V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, WIREWOUND, 12 OHM, 12.5W, 1%
1% ¡À20ppm/¡æ 12¦¸ 12.5W 34.93mm*20.32mm*9.91mm
Power Resistor; Power Rating:10W; Resistance:12ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:RH; Operating Temperature Range:-55°C to +250°C; Resistor Element Material:Ceramic; Temperature Coefficient:± 20ppm ;RoHS Compliant: Yes