Vishay RCWE1020R825FKEA
Res Thick Film 1020 0.825 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay RCWE1020R825FKEA.
Farnell
Datasheet5 pagine4 anni fa
Newark
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-11-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-C1BFR75U
Res Thick Film 1020 0.75 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 0.75 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Res Thick Film 2010 0.82 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 0.75 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 820mOhm 1% 1/2W ±250ppm/°C Molded SMD Emboss T/R
PanasonicERJ-12ZQJR82U
Res Thick Film 2010 0.82 Ohm 5% 0.75W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay RCWE1020R825FKEA fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.825ohm, 1.2845V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1020
RES 0.825 OHM 2W 2010 WIDE
.825 OHM 1% 2W 100PPM
RCWE-1020 .825 1% 100 EA e3
CURRENT SENSE RES, 0R825, 1%, 2 W, 1020; Resistance: 0.825ohm; Product Range: RCWE Series; Resistor Case Style: 1020 [2550 Metric]; Power Rating: 2W; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)