Vishay PTCCL09H171HBE
PTC THERMISTOR FOR OVERLOAD PROTECTION PTC Thermistor, 22ohm, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay PTCCL09H171HBE.
Upverter
Datasheet6 pagine10 anni fa
IHS
Newark
_legacy Avnet
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-6.95%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2005-11-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrizioni
Descrizioni di Vishay PTCCL09H171HBE fornite dai suoi distributori.
PTC Thermistor; Series:PTCCL; Thermistor Type:PTC; Resistance:22ohm; Operating Temp. Max:70°C; Operating Voltage Max:265V; Package/Case:Radial; Leaded Process Compatible:Yes; Operating Current:170mA ;RoHS Compliant: Yes
THERMISTOR, PTC; Thermistor Type:PTC; Resistance:22ohm; Thermistor Tolerance:-20% to 20%; Operating Temperature Range:0°C to +70°C; Operating Voltage Range:30V to 60V; Thermistor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2; Body Diameter:8.5mm; Current Max:0.9A; Current Temperature:25°C; Operating Temperature Max:+70°C; Operating Voltage:265V; Package / Case:Radial; Resistance Temperature:25°C; Resistance Tolerance:± 25%; Resistance Tolerance +:25%; Resistance Tolerance -:25%; Series:23816; Tripping Current:255mA; Tripping Temperature:140°C; Voltage Rating V AC:265V; Voltage Rating V DC:265V