Vishay P11S1V0FLSY00103KL
Logarithmic Cermet Potentiometer, 6MM Dia.shaft, 10 Kohm, +/-10%, 1W, +/-150PPM/C, Pmnt
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay P11S1V0FLSY00103KL.
IHS
Datasheet15 pagine7 anni fa
element14 APAC
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-56.86%
Supply Chain
Country of OriginCzechia, France
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2018-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Potentiometer, Cermet, 1W, 10000ohm, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Res Cermet POT 10K Ohm 10% 2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (28.55 X 19.05 X 23.55mm) Solder Lug
Potentiometer, Cermet, 0.1W, 10000ohm, 31.6V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, Cermet, 1W, 10000ohm, 100V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, Cermet, 1.5W, 10000ohm, 122.5V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Descrizioni
Descrizioni di Vishay P11S1V0FLSY00103KL fornite dai suoi distributori.
Potentiometer, Cermet, 0.5W, 10000ohm, 10% +/-Tol, 1 Turn(s)
10K Ohms 10% 12.5 mm Modular Panel Potentiometer Cermet
POTENTIOMETER, LOG, 10K, 500MW, 10%; Track Resistance:10kohm; Track Taper:Log (Audio); No. of Turns:1; Shaft Diameter:6mm; Shaft Length - Metric:25mm; Resistance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:350V; Power Rating:500mW; Potentiometer;RoHS Compliant: Yes
POTENTIOMETER, 10K LOG; Track Resistance:10kohm; Track Taper:Log (Audio); No. of Turns:1; Shaft Diameter:6mm; Shaft Length - Metric:25mm; Resistance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:350V; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Panel; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Side; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Contact Resistance Variation -:2%; Electrical Angular Rotation Tolerance +:10°; Electrical Angular Rotation Tolerance -:10°; End Resistance:2ohm; External Depth:11.1mm; External Length / Height:13mm; External Width:12.5mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Mechanical Angular Rotation Tolerance +:5°; Mechanical Angular Rotation Tolerance -:5°; Mounting Type:Panel; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Proof Voltage:1500V; Resistance:10kohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Rotation Electrical Angle:270°; Rotation Mechanical Angle:300°; Series:P11; Temperature Coeff. +:150ppm/°C