Vishay P11S1A0BGSY00102KA
Potentiometer, Cermet, 1W, 1000ohm, 31.6V, 10% +/-Tol, 1 Turn(s)
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay P11S1A0BGSY00102KA.
Farnell
Datasheet14 pagine16 anni fa
Datasheet14 pagine17 anni fa
Datasheet15 pagine11 anni fa
Newark
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2024-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Parti correlate
Potentiometer, Cermet, 1W, 1000ohm, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, Cermet, 2W, 1000ohm, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 6390
LINEAR CERMET POTENTIOMETER W/ 6 MM DIA. SHAFT,1KOHMS,+/-10%,1W,+/-150PPM/C, PMNT
Potentiometer, Cermet, 1W, 1000ohm, 31.6V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Descrizioni
Descrizioni di Vishay P11S1A0BGSY00102KA fornite dai suoi distributori.
Res Cermet POT 1K Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.17mm (26.58 X 12.5 X 18mm) Solder Lug Panel Mount Box
P11S 1 A 0 BG S Y00 1K 10% A e3
POTENTIOMETER, 1K, LINEAR; Track Resistance:1kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:350V; Power Rating:1W; Potentiometer Mounting:Panel; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Side; Contact Resistance Variation +:2%; Contact Resistance Variation -:2%; Electrical Angular Rotation Tolerance +:10°; Electrical Angular Rotation Tolerance -:10°; End Resistance:2ohm; Insulation Resistance:1000Gohm; Mechanical Angular Rotation Tolerance +:5°; Mechanical Angular Rotation Tolerance -:5°; Mounting Type:Panel; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Proof Voltage:1500V; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Rotation Electrical Angle:270°; Rotation Mechanical Angle:300°; Series:P11; Shaft Diameter:3.175mm; Shaft Length - Metric:15.88mm; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Termination Type:Radial Lugs