Vishay NFR25H0006809JR500
Res Metal Film 68Ohm 5% 1/2W ±100ppm/K Conformal Axial T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay NFR25H0006809JR500.
Newark
Datasheet10 pagine9 anni fa
Datasheet9 pagine17 anni fa
Datasheet10 pagine13 anni fa
Datasheet10 pagine13 anni fa
Datasheet10 pagine16 anni fa
Datasheet10 pagine9 anni fa
Datasheet10 pagine12 anni fa
Future Electronics
Trend di 3 mesi:
+35.89%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Parti correlate
Stackpole ElectronicsRNF12JTD68R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP6-1879350-1
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP100JR-52-68R
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 68Ohm 1W 5% Axial T/R
TE Connectivity / AMP5-1879352-7
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupCFR-50JB-52-68R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, -500,350ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay NFR25H0006809JR500 fornite dai suoi distributori.
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE NFR25H 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.5W 1/2W 68Ohm ±100ppm/C
RESISTOR;METAL FILM;RES 68 OHMS;PWR-RTG 0.5 W;TOL 5%;AXIAL;CUT TAPE
RESISTOR, METAL FILM; Resistance:68ohm;; RESISTOR, METAL FILM; Resistance:68ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C