Vishay NFR25H0003309JR500
NFR25H FIXED RESISTOR - FUSIBLE Axial Through Hole Resistor ±5% ±100ppm/C 33Ohm 0.5W 1/2W
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay NFR25H0003309JR500.
Newark
Datasheet10 pagine9 anni fa
Datasheet10 pagine12 anni fa
Farnell
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-23.76%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginSouth Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Parti correlate
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE NFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.333W 1/3W 33Ohm ±100ppm/C
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 33ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 33ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP200JR-52-33R
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 33Ohm 2W 5% Axial T/R
Yageo GroupFMP100JR-52-33R
FMP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 33Ohm 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
TE Connectivity / AMP4-1879352-9
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 33ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay NFR25H0003309JR500 fornite dai suoi distributori.
Resistor, 33 Ohm, ± 5%, 500 mW, Axial Leaded, Metal Film, Fusible
RESISTOR;METAL FILM;RES 33 OHMS;PWR-RTG 0.5 W;TOL 5%;AXIAL;TAPE & REEL
Res Metal Film 33 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
RESISTOR, METAL FILM; Resistance:33ohm;; RESISTOR, METAL FILM; Resistance:33ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C