Vishay MRS25000C6204FCT00
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 6200000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay MRS25000C6204FCT00.
Farnell
Datasheet4 pagine9 anni fa
Datasheet13 pagine20 anni fa
Trend di 3 mesi:
-0.46%
Parti correlate
5.6 MOhms 1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 6800000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 5600000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J5M6
Res Carbon Film 5.6M Ohm 5% 0.5W(1/2W) -1500ppm/C to 0ppm/C AXL Ammo
TE ConnectivityCFR50J6M8
Through Hole Carbon Film Resistor, Cfr Series, 6.8 Mohm, 500 Mw, - 5%, 350 V, Axial Leaded
TE ConnectivityCFR50J5M6
Descrizioni
Descrizioni di Vishay MRS25000C6204FCT00 fornite dai suoi distributori.
Res Thin Film 6.2M Ohm 1% 3/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
MRS25 Resistor A/P,0.6W,1%,6M2
RS APAC
6.2M¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.5mm*2.5mm
RESISTOR, MRS25 1% 6M2; Resistance:6.2Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Voltage Rating:350V; Series:MRS25; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:2.5mm; Box Quantity:1000; External Length / Height:73mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating VDC:350V