Vishay MMU01020C2401FB300
Fixed Resistor, Thin Film, 0.3W, 2400ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0904
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay MMU01020C2401FB300.
IHS
Datasheet14 pagine3 anni fa
TME
Newark
element14 APAC
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.12%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
Res Thin Film 0204(1406) 2.21K Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 2430ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
Res Thin Film 0204(1406) 2.49K Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay MMU01020C2401FB300 fornite dai suoi distributori.
Res Thin Film 0102 2.4K Ohm 1% 1/5W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Avnet Japan
MMU Series 0.3 W 2.4 kOhm ±1 % ±50 ppm/K Professional Thin FIlm MELF Resistor
SMD Resistor Temperature range: -55 ... 125 °C Housing type: 0102 Resistor type: Metal Film Resistor Power Rating: 200 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 2.4 kOhm
RESISTOR, 0102 2K4; Resistance:2.4kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:200mW; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Case Style:0102; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Body Diameter:1.1mm; External Length / Height:2.2mm; Full Power Rating Temperature:70°C; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:0102; Reel Quantity:3000; Series:MMU; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V AC:100V; Voltage Rating V DC:100V