Vishay LTO030F10R00JTE3
TO-220-2 Fixed Resistor Lto 30 0.409LX0.126W 10.40MMX3.20MM 30W 10 Ohm ±150PPM/C
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay LTO030F10R00JTE3.
IHS
Datasheet5 pagine4 anni fa
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
element14
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-50.49%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 35W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
Stackpole ElectronicsTR35JBD10R0
Res Power Film 10 Ohm 5% 2.5/35W ±100ppm/C Molded TO-220 RDL Bulk
TO-220-2 FIXED RESISTOR RTO 50 0.398Lx0.177W 10.10mmx4.50mm 50W 10Ohm ±150ppm/C
TO-220-2 FIXED RESISTOR RTO 20 0.398Lx0.177W 10.10mmx4.50mm 20W 10Ohm ±150ppm/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 35W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TO-220-2 FIXED RESISTOR LTO 50 0.409Lx0.126W 10.40mmx3.20mm 50W 10Ohm ±150ppm/C
Descrizioni
Descrizioni di Vishay LTO030F10R00JTE3 fornite dai suoi distributori.
Res Thick Film 10 Ohm 5% 30W ±150ppm/°C Molded TO-220 RDL Thru-Hole Tube
Avnet Japan
LTO30 Series AEC-Q200 Thick Film Power Resistor, TO-220, 30W, 10 Ohm ±5%
RESISTOR;THICK FILM;RES 10 OHMS;PWR-RTG 30 W;TOL 5%;RADIAL;TO-220;HEAT SINK
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 30W, 10ohm, 500V, 5% +/-Tol, 150ppm/Cel, Through Hole Mount
RESISTOR, 30W 10R 5%; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:30W; Voltage Rating:250V; Temperature Coefficient:± 150ppm/°C; Resistor Element Material:Ceramic; Resistor Case Style:TO-220; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:3.2mm; External Length / Height:16.2mm; External Width:10.4mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:+150°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Package / Case:Radial; Series:LTO; Temperature Coeff. +:150ppm/°C; Temperature Coeff. -:150ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V DC:250V