Vishay IHLP2525BDER1R5M01
Inductor High Current Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 7.5A 21.2mOhm DCR 2525 T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay IHLP2525BDER1R5M01.
IHS
Datasheet4 pagine8 anni fa
Future Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
iiiC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-95.12%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-06
LTD Date2021-06-06
Parti correlate
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 9A 0.015Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Iron 9A 0.015Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Metal 5.9A 0.0248Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik74438356015
FIXED IND 1.5UH 5.8A 19 MOHM SMD
Wurth Elektronik74437349015
Inductor, 1.5Uh, Shielded, 8A Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 74437349015
Descrizioni
Descrizioni di Vishay IHLP2525BDER1R5M01 fornite dai suoi distributori.
IHLP2525BD-01 SERIES WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ METAL CORE,1.5 UH +/-20%
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 2525
IHLP Series 2525 1.5 uH 20% 7.5 A Shielded Low Profile High Current SMT Inductor
INDUCTOR, 1.5UH, 15A, 20%; Inductance:1.5µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.0212ohm; DC Current Rating:7.5A; Inductor Case Style:2525BD; No. of Pins:2; Core Material:Iron Powder; Core Material:Powdered Iron; DC Current Max:7.5A; External Depth:6.47mm; External Length / Height:0.095mm; External Width:6.86mm; Inductor Type:High Current; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:SMD; Resistance:18.5mohm; Saturation Current Ic:15A