Vishay IHLP2525AHER1R0M01
Inductor High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 7A 18.3mOhm DCR 2525 T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay IHLP2525AHER1R0M01.
IHS
Datasheet6 pagine8 anni fa
Farnell
Future Electronics
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+345%
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 6.8A 0.0172Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik74438356010
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 10.1A 0.015Ohm DCR T/R Automotive AEC-Q200
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 1uH 20% 100KHz Powdered Iron 7A 0.014Ohm DCR 2020 T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 2220
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 6.1A 0.021Ohm DCR 2019 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Iron 5A 21.6mOhm DCR T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay IHLP2525AHER1R0M01 fornite dai suoi distributori.
IHLP2525AH-01 SERIES WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ METALCORE,1 UH +/-20%
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 2525
Inductance:1Μh; Rms Current (Irms):7A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):14A; Product Range:Ihlp-2525Ah-01 Series; Dc Resistance Max:0.0183Ohm; Inductance Tolerance:± 20%; Product Length:6.86Mm Rohs Compliant: Yes |Vishay IHLP2525AHER1R0M01.
INDUCTOR, 1UH, 14A, 20%; Inductance:1µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.0183ohm; DC Current Rating:7A; Inductor Case Style:2525AH; No. of Pins:2; Core Material:Iron Powder; Core Material:Powdered Iron; DC Current Max:7A; External Depth:6.47mm; External Length / Height:1.8mm; External Width:6.86mm; Inductor Type:High Current; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:SMD; Resistance:17.5mohm; Saturation Current Ic:14A