Vishay IHLP2020CZER1R5M11
Ind High Current Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 7.5A 2020 T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay IHLP2020CZER1R5M11.
IHS
Datasheet6 pagine4 anni fa
JRH Electronics
element14 APAC
Farnell
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-6.43%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Introduction Date2008-12-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 9A 0.015Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Iron 9A 0.015Ohm DCR T/R
Inductor Power Molded Wirewound 1.5uH 20% 8A 0.02Ohm DCR 2220 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 200KHz 9A 0.015Ohm DCR T/R
Fixed Inductors 1.5uH 15mOhms 7.3A 6.6x7.0mm AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Vishay IHLP2020CZER1R5M11 fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 2020
INDUCTOR, 1.5UH, 7A, 20%; Inductance:1.5µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.0185ohm; DC Current Rating:7.5A; Inductor Case Style:2020CZ; No. of Pins:2; Core Material:Iron Powder; Core Material:Powdered Iron; DC Current Max:7.5A; External Depth:5.18mm; External Length / Height:3mm; External Width:5.49mm; Inductor Type:High Current; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:SMD; Resistance:17.1mohm; Saturation Current Ic:7A