Vishay CRCW04022K20FKEDHP
Res Thick Film 0402 2.2K Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CRCW04022K20FKEDHP.
Upverter
Datasheet6 pagine11 anni fa
TME
element14 APAC
X-ON
Trend di 3 mesi:
-19.32%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-2RKF2201X
Res Thick Film 0402 2.2K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ2RKF2401X
Res Thick Film 0402 2.4K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 2.21K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CRCW04022K20FKEDHP fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
CRCW0402 Series 2.2 kOhm ±1 % 0.2 W ±100ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 2200ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RESISTOR;THICK FILM;2.2 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0402;TCR 37 PPM/DEGC
RES, 2K2, 1%, 0.2W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistance:2.2kohm; Product Range:CRCW-HP e3 Series; Voltage
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 2.2 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1 / Voltage Rating - DC V = 50 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.3 / Body Width mm = 0.5 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0402
RES, 2K2, 1%, 0.2W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 2.2kohm; Product Range: CRCW-HP e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); External Depth: 0.5mm; External Length / Height: 0.3mm; External Width: 1mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device