Vishay CRCW0402120RFKEDHP
Res Thick Film 0402 120 Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CRCW0402120RFKEDHP.
element14 APAC
Datasheet10 pagine8 anni fa
Datasheet10 pagine9 anni fa
Datasheet10 pagine10 anni fa
Datasheet6 pagine11 anni fa
Datasheet10 pagine9 anni fa
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+131%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ2RKF1200X
Res Thick Film 0402 120 Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ2RKF1300X
Res Thick Film 0402 130 Ohm 1% 1/10W ¦100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 124 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CRCW0402120RFKEDHP fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 120ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RESISTOR, THICK FILM, 120 OHMS, 0.125 W, 1%, SMT, 0402, TCR 37 PPM/DEGC
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Aec-Q200 Crcw Series, 120 Ohm, 200 Mw, 1%, 50 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0402120RFKEDHP
0402 (1005Metric) 0402 CRCW-HP 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.2W 1/5W 120Ohms ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 0.2W 15ohms 1% High Power AEC-Q200
RES, 120R, 1%, 0.2W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistance:120ohm; Product Range:CRCW-HP e3 Series; Voltage
RES, 120R, 1%, 0.2W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 120ohm; Product Range: CRCW-HP e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); External Depth: 0.5mm; External Length / Height: 0.3mm; External Width: 1mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device