Vishay CMF551R0000FLBF
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, 150ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CMF551R0000FLBF.
IHS
Datasheet5 pagine5 anni fa
Arrow Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
RES, 1R, 0.5W, AXIAL, METAL FILM; Available until stocks are exhausted Alternatives available
OhmiteWHA1R0FET
Fixed Resistor, Wire Wound, 0.5W, 1ohm, 0.7071V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Axial Axial Military MIL-R-10509/1RN60 0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm 0.25W 1/4W 1Ohms ±100ppm/C
OhmiteWHB1R0FET
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 1ohm, 1V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CMF551R0000FLBF fornite dai suoi distributori.
Resistor,metal Film,1Ohms,250Wv,1+/-% Tol,-150,150Ppm-Tc |Vishay CMF551R0000FLBF
RES 1 OHM 1/2W 1% AXIAL
CMF-55 1 1% T-0 B14