Vishay BFC238560102
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount, 4916
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay BFC238560102.
IHS
Datasheet15 pagine10 anni fa
Newark
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+5.49%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2006-07-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupR76UI11004030J
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR73UI11004000J
Yageo GroupR75UI11004040J
PanasonicECW-HA3C102J4
Cap Film 0.001uF 1600V PP 5%( 17.8 X 5.2 X 13mm) Radial 10mm 105C Ammo
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount, 6920
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, -250ppm/Cel TC, 0.001uF, Through Hole Mount, 7122
Descrizioni
Descrizioni di Vishay BFC238560102 fornite dai suoi distributori.
1000 pF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Cap Film 0.001uF 2000V PP 5% (12.5 X 4 X 10mm) Radial 10mm 110°C Loose in Box
Avnet Japan
Radial FILM CAPACITOR MKP385 700V 1000pF ±5% 0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
1nF -55℃~+110℃ ±5% Plugin,P=10mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
VISHAY BFC238560102 Film Capacitor, 1000 pF, 2 kV, MKP385 Series,5%, Radial Leaded, PP (Polypropylene)
CAPACITOR, MKP, 1NF, 2000V, 5%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Capacitance:1000pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:2kV; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:10mm; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; External Depth:4mm; External Length / Height:10mm; External Width:12.5mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:110°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Radial; Series:MKP 385; Terminal Type:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:700V; Voltage Rating VDC:2000V