Vishay 534B1202JC
534 Series 7/8 Inch Multi-Turn Wirewound Potentiometer 10 Turn 1 Gang 2K Ohm 5% Bushing Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay 534B1202JC.
IHS
Datasheet4 pagine7 anni fa
Newark
Future Electronics
SOS electronic
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+9.85%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.31.00.00
Introduction Date2018-05-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Precision Potentiometer 2K Ohm 5% 2W Linear Wirewound 10-Turn Panel Mount Solder Lug
POTENTIOMETER WIREWOUND 3590 SERIES 2 KOHMS 10 TURNS 2W LINEAR DIA-SHAFT 0.248
POTENTIOMETER WIREWOUND 3590 SERIES 2 KOHMS 10 TURNS 2W LINEAR SHAFT DIA 0.2497
Descrizioni
Descrizioni di Vishay 534B1202JC fornite dai suoi distributori.
Potentiometer, Wire Wound, 2W, 2000ohm, 63.2V, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, 10 Turn(s)
POTENTIOMETER WIREWOUND 2 KOHMS 10 TURNS PWR 2W SHAFT DIA 0.2497 IN 534 SERIES
Wirewound Potentiometer, 2Kohm, 5%, 2W; Rango De Producto:Serie 534; Resistencia De La Pista:2Kohm; Variación:Linear; Número De Giros:10; Potencia Nominal:2W; Potenciómetro, Montaje:Bushing; Diámetro Del Eje:6.34Mm; Núm. De Gangs:1 |Vishay 534B1202JC