Vishay 02C5000JF
Thermistor NTC 500 Ohm 5% 2-Pin Radial Bulk
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay 02C5000JF.
IHS
Datasheet5 pagine5 anni fa
element14
Farnell
Mouser
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-1.31%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-06-30
Parti correlate
NTC-Resistor wired up [BC Components] NTCLE100E3471JB0 NTC-Resistor wired up
Thermistor PTC 470 Ohm 1% 2-Pin Radial Bulk
Epcos 470Ohms 450mW NTC Thermistor; 20s; 5.5 (Dia.) x 5mm
Descrizioni
Descrizioni di Vishay 02C5000JF fornite dai suoi distributori.
NTC Thermistor, 500ohm, Through Hole Mount
500Ω 100mW ±5% NTC Thermistors ROHS
THERM,NTC,500R,5%,28 AWG RAD; Thermistor Type:NTC; Resistance:500ohm; Thermistor Tolerance:-5% to 5%; Operating Temperature Range:+25°C to +90°C; Thermistor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010)
NTC Thermistor; Series:C; Thermistor Type:NTC; Resistance:500ohm; Thermistor Tolerance:± 5%; Package/Case:Radial; Leaded Process Compatible:Yes; Mounting Type:Through Hole; R/T Curve:2 ;RoHS Compliant: Yes