Sprague 173D475X9006U
Cap Tant Solid 4.7uF 6V 10% (2.41 X 6.6mm) Axial 125°C Ammo Pack
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Sprague 173D475X9006U.
Supply Chain
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupT322B475K010AS
Cap Tant Solid 4.7uF 10V 10% (2.79 X 7.37mm) Axial 125C Bulk
KYOCERA AVXTAP475K016CCS
Cap Tant Solid 4.7uF 16V 10% (4.5 X 9mm) Radial 5mm 5 Ohm 125°C Bulk
Yageo GroupT356C475K025AS
Cap Tant Solid 4.7uF 25V 10% (5 X 9.6mm) Radial 5.08mm 125C Bulk
173D Series 4.7 uF ±20 % 10 V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
KYOCERA AVXTAP475M016SRW
Cap Tant Solid 4.7uF 16V 20% (4.5 X 7.5mm) Radial 2.5mm 5 Ohm 125°C T/R
Descrizioni
Descrizioni di Sprague 173D475X9006U fornite dai suoi distributori.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount