Vishay WSR2R2500FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.25ohm, 0.7071V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSR2R2500FEK.
IHS
Datasheet4 pagine7 anni fa
Newark
element14
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.24ohm, 0.6928V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Res Metal Strp 4527 270M Ohm 1% 2W 75Ppm/ C Smd Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.232ohm, 0.681V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Res Wirewound 4527 0.249 Ohm 1% 2W ±90ppm/C Molded J-Lead SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSR2R2500FEK fornite dai suoi distributori.
RES 0.25 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .25 1% EK e2
Current Sense Resistors; Power Rating:2W; Resistance:0.25ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:WSR; Operating Temperature Range:-65°C to +275°C; Resistor Element Material:Bare Metal; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C ;RoHS Compliant: Yes