Vishay WSLP0603R0210FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.4W, 0.021ohm, 0.0917V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSLP0603R0210FEB.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Metal Strip 0603 0.02 Ohm 1% 1/10W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.2W, 0.02ohm, 0.0632V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR WSL 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm 0.1W 1/10W 22mOhm 卤75ppm/C
PanasonicERJ3BWFR020V
Res Thick Film 0603 0.02 Ohm 1% 1/4W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ3BWFR022V
Res Thick Film 0603 0.022 Ohm 1% 1/4W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
250mW Thick Film Resistors 0ppm/℃~+250ppm/℃ ±1% 20mΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSLP0603R0210FEB fornite dai suoi distributori.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLP0603.0211%EBE3
RES 0.021 OHM 1% 0.4W 0603
WSLP0603 .021 1% EB e3