Vishay WSL2512R2800FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.28ohm, 0.5292V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2512R2800FBA.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Metal Strip 2512 0.28 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 2512 0.3 Ohm 1% 1W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
WSL Series 2512 0.3 Ohm 1 W ±1 % ±75 ppm/°C Surface Mount Metal Film Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 0.28ohm, 0.5292V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
PanasonicERJ1TRQFR27U
Res Thick Film 2512 0.27 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TRQFR30U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.3ohm, 0.5477V, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2512R2800FBA fornite dai suoi distributori.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.281%B43
RES 0.28 OHM 1% 1W 2512
WSL-2512 .28 1% B43