Vishay WSL2010R4990FTB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.499ohm, 0.5V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2010R4990FTB.
IHS
Datasheet4 pagine8 anni fa
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.5ohm, 0.5V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupPT2010FK-7W0R5L
1W Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 500mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ12ZQFR47U
Res Thick Film 2010 0.47 Ohm 1% 0.75W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJC1BFR47U
Res Anti-Sulfured Thick Film 1020 0.47 Ohm 1% 2W ±150ppm/°C Molded Emboss T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2010R4990FTB fornite dai suoi distributori.
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/2watt 0.499ohms 1%
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.4991%R79
RES 0.499 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .499 1% R79