Vishay WSL2010R4400FTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.44ohm, 0.469V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2010R4400FTA.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
WSLT Series 2010 0.47 Ohm ±1 % 1 W ±75 ppm/°C Surface Mount Metal Film Resistor
Res Metal Strip 2010 0.4 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Metal Strip 2010 0.45 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupPT2010FK-7W0R4L
Current Sensor Low TCR High Power Chip Resistor Thick Film 2010 400mOhm 1% Emboss T/R
PanasonicERJ12ZQFR47U
Res Thick Film 2010 0.47 Ohm 1% 0.75W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJC1BFR47U
Res Anti-Sulfured Thick Film 1020 0.47 Ohm 1% 2W ±150ppm/°C Molded Emboss T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2010R4400FTA fornite dai suoi distributori.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.441%R86
RES 0.44 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .44 1% R86