Vishay WSL2010R2500DBA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.25ohm, 0.5V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2010R2500DBA18.
IHS
Datasheet4 pagine4 anni fa
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.25ohm, 0.5V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRL2010FK-070R25L
750mW Thick Film Resistors ±1% 250mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 0.25 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL2010FK-070R27L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.27ohm, 0.45V, 1% +/-Tol, 600ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-C1BFR27U
Res Thick Film 1020 0.27 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12ZQJR27U
Res Thick Film 2010 0.27 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2010R2500DBA18 fornite dai suoi distributori.
WSL-2010-18 .25 .5% B43
RES 0.25 OHM 0.5% 1W 2010