Vishay WSL2010R2260FTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.226ohm, 0.3362V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2010R2260FTA.
IHS
Datasheet4 pagine5 anni fa
Introduction Date2004-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Res Metal Strip 2010 0.22 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Silicon Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-C1BFR22U
Res Anti-Sulfured Thick Film 1020 0.22 Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJ-12ZQFR22U
Res Thick Film 2010 0.22 Ohm 1% 0.75W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJC1BFR24U
Res Thick Film 1020 0.24 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Yageo GroupRL2010FK-070R22L
750mW Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 220mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
MCR Series 0.22 Ohm ±1 % 0.5 W 2010 Surface Mount Fixed Resistor
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2010R2260FTA fornite dai suoi distributori.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.2261%R86
RES 0.226 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .226 1% R86