Vishay WSL2010R2250FTB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.225ohm, 0.34V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2010R2250FTB.
IHS
Datasheet4 pagine8 anni fa
Introduction Date2017-07-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Metal Strip 2010 0.22 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Silicon Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-C1BFR22U
Res Anti-Sulfured Thick Film 1020 0.22 Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJ-12ZQFR22U
Res Thick Film 2010 0.22 Ohm 1% 0.75W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJC1BFR24U
Res Thick Film 1020 0.24 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Yageo GroupRL2010FK-070R22L
750mW Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 220mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
MCR Series 0.22 Ohm ±1 % 0.5 W 2010 Surface Mount Fixed Resistor
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2010R2250FTB fornite dai suoi distributori.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.2251%R79
RES 0.225 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .225 1% R79