Vishay WSL2010R1700FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.17ohm, 0.2915V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2010R1700FEB.
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-07-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupPT2010FK-070R18L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.18ohm, 0.367V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ12ZSFR18U
Res Thick Film 2010 0.18 Ohm 1% 0.75W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJC1CFR18U
Res Thick Film 1020 0.18 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
PanasonicERJC1CFR16U
Res Thick Film 1020 0.16 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Res Thick Film 2010 0.18 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 0.169 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2010R1700FEB fornite dai suoi distributori.
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors .17 Ohm 1/2W 1%
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.171%EBE3
RES 0.17 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .17 1% EB e3