Vishay WSL2010R1700FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.17ohm, 0.2915V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2010R1700FEA.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupPT2010FK-070R18L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.18ohm, 0.367V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ12ZSFR18U
Res Thick Film 2010 0.18 Ohm 1% 0.75W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJC1CFR18U
Res Thick Film 1020 0.18 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
PanasonicERJC1CFR16U
Res Thick Film 1020 0.16 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Res Thick Film 2010 0.169 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 0.18 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2010R1700FEA fornite dai suoi distributori.
RES SMD 0.17 OHM 1% 1/2W 2010
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.171%EAE3
WSL-2010 .17 1% EA e3
RES 0.17 OHM 1% 1/2W 2010 / 170 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Metal Element