Vishay WSL2010R1500DBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.15ohm, 0.2739V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2010R1500DBA.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Res Metal Strip 2010 0.15 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive AEC-Q200 T/R
PanasonicERJC1CFR15U
2010 WIDE TERMINAL SMD RESISTOR, / 2010 WIDE TERMINAL SMD RESISTOR, 1%, 0.15OHM
KOA SpeerSR732HTTER15J
Res Thick Film 2010 0.15 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL2010FK-070R15L
750mW Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 150mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRL2010JK-070R15L
750mW Thick Film Resistors ±5% ±600ppm/℃ 150mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-B1CFR16U
Res Thick Film 1020 0.16 Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2010R1500DBA fornite dai suoi distributori.
RES 0.15 OHM 0.5% 1/2W 2010
WSL-2010 .15 .5% B43