Vishay WSL2010R0750FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.075ohm, 0.1936V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2010R0750FEK.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
Newark
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-L1DUF75MU
Res Thick Film 2010 0.075 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2010R0750FEK fornite dai suoi distributori.
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/2watt 0.075ohms 1%
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.0751%EKE3
Current Sense Resistor, 0.075 Ohm, 500Mw, 1%; Resistance:0.075Ohm; Product Range:Wsl Series; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Metal Strip Rohs Compliant: Yes |Vishay WSL2010R0750FEK