Vishay WSL2010R0670FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.067ohm, 0.183V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2010R0670FEB.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
Future Electronics
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-07-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
TE Connectivity / AMP3-2176157-3
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.062 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
TE Connectivity / AMP3-2176157-4
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.068 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJC1CFR068U
Res Thick Film 1020 0.068 Ohm 1% 2W ±150ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
PanasonicERJ-C1CFR062U
Res Anti-Sulfured Thick Film 1020 0.062 Ohm 1% 2W ±150ppm/°C Molded Emboss T/R
750mW Thick Film Resistors ±1% 62mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJB1CFR062U
Res Thick Film 1020 0.062 Ohm 1% 2W ±150ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2010R0670FEB fornite dai suoi distributori.
Res Metal Strip 2010 0.067 Ohm 1% 1/2W 75ppm/C Molded SMD SMD T/R
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors .067 Ohm 1/2W 1%