Vishay WSL2010R0190FTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.019ohm, 0.0975V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2010R0190FTA.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.02ohm, 0.1414V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupPE2010FKM070R02L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 2010 20mOhm 1% Emboss T/R
TE Connectivity / AMP2-2176157-1
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.02 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
Yageo GroupPE2010FKE070R02L
500mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 20mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRL2010FK-070R02L
Res Thick Film 2010 0.02 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±1200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP2-2176157-0
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.018 Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2010R0190FTA fornite dai suoi distributori.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 1W,0.019 OHMS,1% TOL, TIN-LEAD, TAPE/REEL
RES 0.019 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .019 1% R86