Vishay WSL2010R0180FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.018ohm, 0.0949V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2010R0180FEK.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.018ohm, 0.1162V, 1% +/-Tol, 1500ppm/Cel, Surface Mount, 2010
TE Connectivity / AMP2-2176157-0
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.018 Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJ-B1CJR018U
Res Thick Film 2010 0.018 Ohm 5% 1W ±350ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
TE ConnectivityTLM2HER018JTE
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.75W, 0.018ohm, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2010R0180FEK fornite dai suoi distributori.
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/2watt 0.018ohms 1%
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 1W,0.018 OHM,1% TOL, LEAD-FREE, BULK
Current Sense Resistor; Power Rating:500mW; Resistance:0.018ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:WSL; Operating Temperature Range:-65°C to +170°C; Resistor Element Material:Bare Metal; Temperature Coefficient:± 75ppm ;RoHS Compliant: Yes