Vishay WSL2010R0140DTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.014ohm, 0.0837V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2010R0140DTA.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Metal Strip 2010 0.015 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJMP3KF15MU
Res Metal Plate 2010 0.015 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJMP3MF15MU
Res Metal Plate 2010 0.015 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJB1CFR013U
Res Thick Film 1020 0.013 Ohm 1% 2W ±350ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity / AMP1-2176157-7
SMD Current Sense Resistors, TLM Series, 0.013 ohm, 750 mW, 1%, 2010 [5025 Metric]
TE Connectivity / AMP2176157-3
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.015 Ohm 5% 3/4W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2010R0140DTA fornite dai suoi distributori.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5W,0.014 OHMS,0.5% OHMS, TIN-LEAD, TAPE/REEL
RES 0.014 OHM 0.5% 1/2W 2010
WSL-2010 .014 .5% R86