Vishay WSL2010R0100FEK18
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.01ohm, 0.1V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2010R0100FEK18.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ6BWFR010V
Resistor Thick Film 0805 10m Ohm 1% 1/4W 300ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Metal Plate 0805 0.01 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±150ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Metal Strip 0603 0.01 Ohm 1% 0.4W ±110ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
Res Metal Strip 1206 0.01 Ohm 1% 1/2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Res Metal Strip 0805 0.01 Ohm 1% 1/2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
TE Connectivity2176055-1
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.01 Ohm 1% 1/2W ±600ppm/°C Molded Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2010R0100FEK18 fornite dai suoi distributori.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 1W,0.01 OHM,1% TOL, PB-FREE, BULK, HIGH POWER
RES 0.01 OHM 1% 1W 2010