Vishay WSL20106L500FEK
Resistors, Current Sense, Pwr Rtg 0.5W, 0.0065 Ohm, 1% Tol, Lead-free, Bulk
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL20106L500FEK.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Zero Ohm Resistor, Jumper, MELF 0207 [6123 Metric], Thin Film, 1 W, 5 A, Surface Mount Device
Zero Ohm Resistor, Jumper, 2010 [5025 Metric], Metal Strip, 75 A, Surface Mount Device
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.0042ohm, 0.0458V, 1% +/-Tol, 150ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ1GN0R00C
Zero Ohm Resistor, Jumper, 0201 [0603 Metric], Thick Film, 50 mW, 500 mA, Surface Mount Device
Yageo GroupRC0603JR-070RL
GENERAL PURPOSE CHIP RESISTOR Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 0ohm, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0201FR-070RL
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL20106L500FEK fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.0065ohm, 0.057V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 2010
RES 0.0065 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .0065 1% EK e3