Vishay WSL1206R1900FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.19ohm, 0.2179V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL1206R1900FEB.
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-3.11%
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2020-11-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.2ohm, 0.2236V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Metal Strip 1206 0.2 Ohm 1% 1/4W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Res Metal Strp 1206 200M Ohm 1% 1/4W 75Ppm/ C Smd Rohs Compliant: Yes
Yageo GroupPT1206FR-070R2L
Res Thick Film 1206 0.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRL1206FR-070R18L
180 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Current Sense Thick Film
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL1206R1900FEB fornite dai suoi distributori.
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors .19 Ohm 1/4W 1%
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.19 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
1206 1206 WSL 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 190mOhms ±75ppm/C
190m¦¸ ¡À1% 250mW ¡À75ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*890¦Ìm