Vishay WSL1206R0950FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.095ohm, 0.1541V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL1206R0950FEK.
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Metal Strip 1206 0.1 Ohm 1% 1/4W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.1ohm, 0.2236V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.1ohm, 0.1581V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupPT1206FR-7W0R1L
PT Series 1206 0.1 Ohm 0.5 W ±1 % ±75 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
PanasonicERJ-8BWFR100V
Res Thick Film 1206 0.1 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ8BSFR10V
Res Thick Film 1206 0.1 Ohm 1% 1/2W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL1206R0950FEK fornite dai suoi distributori.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.095 OHM,1% TOL, LEAD-FREE, BULK
RES 0.095 OHM 1% 1/4W 1206
WSL-1206 .095 1% EK e3